fot. materiał archiwalny GK

Kilka dni temu dostarczono do Słupskiego Sądu Okręgowego akt zgonu Franciszka S., oskarżonego o spowodowanie katastrofy kolejowej w Mostach pod Lęborkiem. Sąd umorzył postępowanie w tej sprawie.

fot. materiał archiwalny GK

Do wypadku doszło 28 kwietnia 2011 r. na przejeździe kolejowym w Mostach. Zginęły wtedy 2 osoby, a 25 zostało rannych. Straty powstałe w wyniku katastrofy wyliczona na 42 mln zł. Franciszek S. zmarł pod koniec czerwca w Elblągu gdzie mieszkał. Proces rozpoczął się w kwietniu 2012 roku, rok po katastrofie.

65-letni Franciszek S. kierujący ciężarówką zderzyła się z pociągiem relacji Katowice – Gdynia. W wyniku zderzenia wykoleiła się lokomotywa i cztery wagony. Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym w Mostach, a tym samym nie zastosował się do znaku stop przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym – uznała prokuratura. Franciszek S. usłyszał zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym. Podczas śledztwa mężczyzna przyznał się do winy i chciał poddać się karze dobrowolnie, jednak nie zgodziła się na to prokuratura. Franciszkowi S. groziło do 8 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.