fot. archiwum

Organizatorzy siódmej Pielgrzymki Pieszej z Chwaszczyna do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub w dniach 14-15 lipca serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

fot. archiwum

Pielgrzymka rozpoczyna się 14 lipca msza świętą w chwaszczyńskim kościele św. o godz. 7.00, po której nastąpi przerwa organizacyjna i wymarsz.

Trasa pielgrzymki wiedzie: z placu przy kościele w Chwaszczynie ulicami: Oliwską w stronę Kielna, przy stacji benzynowej w Karczemkach w stronę Warzna, potem przez Czeczewo do Kłosowa, dalej przez Trzy Rzeki, Rąb do Pomieczyna (gdzie zatrzymamy się na dłuższy postój). Następnie przez Hejtus, Smolne Błoto, Sianowską Hutę, Kolonię do Sianowa. Uczestnikom towarzyszyć będzie orkiestra dęta, transport dla utrudzonych pielgrzymów, ich bagaże i zaopatrzenie. Nocleg zapewniony został w gimnazjum w Staniszewie (ok. 1 km od Sianowa).

W niedzielę 15 lipca, o godz. 10.00 pielgrzymka rusza spod gimnazjum w Staniszewie do Sianowa. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 11.30. Po niej nastąpi wymarsz w kierunku powrotnym, do Chwaszczyna.

Chętni proszeni są o zapisywanie się w biurze pielgrzymki (przy wyjściu z kościoła) po każdej mszy św. przez pierwsze dwie lipcowe niedziele (1 i 8), bądź, w przypadku osób dołączających na trasie- podczas pielgrzymki.

Koszt udziału to 12zł. Obejmuje on: udział orkiestry, ubezpieczenie, materiały pielgrzymkowe (śpiewniczek i chustkę). Należy zaopatrzyć się w prowiant oraz śpiwór i karimatę (w przypadku noclegu). Młodzież do lat 18-tu (biorąca samodzielnie udział w pielgrzymce) zobowiązana jest dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.

Na portalu You Tube obejrzeć można filmy z ubiegłorocznej pielgrzymki >>

Organizatorzy: Parafia p.w. św. ap. Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Chwaszczynie, Koła Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie i Tuchomiu, Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie w Chwaszczynie oraz grupy oazowe parafii.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.