fot. www.klosin.pl

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie w sprawie remontu dworca kolejowego w Rumi, które dotyczyło ustalenia planów zagospodarowania budynku dworca wraz z jego podziałem i przeznaczeniem.

fot. www.klosin.pl

Temat modernizacji dworca kolejowego w Rumi pojawia się w prasie lokalnej od dłuższego czasu, mieszkańcy domagają się rozpoczęcia prac remontowych. Przypomnijmy, że remont Dworca Głównego został wpisany w planowane inwestycje Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, dzięki interpelacji posłanki z Rumi Krystyny Kłosin, która konsekwentnie pilnuje poczynań w tym kierunku idących. Sprawa nie jest prosta i wymaga dużego zaangażowania, szczególnie w początkowym etapie ustaleń, zarówno od dyrekcji spółki PKP Dworce Kolejowe Rejon w Gdańsku jak i od samorządu UM Rumi czy projektantów. PKP działa według ustalonego harmonogramu, który zakłada kolejno uzgodnienie z samorządem lokalnym zagospodarowania pomieszczeń budynku dworca, następnie rozwiązanie problemu dwóch lokali mieszkalnych znajdujących się w budynku dworca.

Ustanowiony program inwestycji musi zostać zatwierdzony przez zarząd PKP, a później skierowany do MTBiGM, które przydzieli środki. 22 czerwca w UM Rumi odbyło się spotkanie, na którym przedstawiony został plan dworca wraz z propozycją przyszłego podziału powierzchni budynku na funkcje dworcowe, komercyjne oraz przestrzeń publiczną. Do UM Rumi miałoby należeć zagospodarowanie całej powierzchni wyremontowanego dworca (poza częścią kolejową). W ramach przestrzeni publicznej miałaby powstać biblioteka z czytelnią oraz część pomieszczeń przeznaczonych dla organizacji pozarządowych i wolontariatu. W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciel biura projektowego Rail Project – Bartosz Szubski, Dyrektor rejonu dworców kolejowych w Gdańsku – Adam Neumann, Burmistrz Elżbieta Rogala-Kończak wraz z pracownikiem oraz Poseł Krystyna Kłosin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.