Kolejny etap przed remontem dworca PKP w Rumi

27 czerwca 2012r. | Drukuj

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie w sprawie remontu dworca kolejowego w Rumi, które dotyczyło ustalenia planów zagospodarowania budynku dworca wraz z jego podziałem i przeznaczeniem.

fot. www.klosin.pl

Temat modernizacji dworca kolejowego w Rumi pojawia się w prasie lokalnej od dłuższego czasu, mieszkańcy domagają się rozpoczęcia prac remontowych. Przypomnijmy, że remont Dworca Głównego został wpisany w planowane inwestycje Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, dzięki interpelacji posłanki z Rumi Krystyny Kłosin, która konsekwentnie pilnuje poczynań w tym kierunku idących. Sprawa nie jest prosta i wymaga dużego zaangażowania, szczególnie w początkowym etapie ustaleń, zarówno od dyrekcji spółki PKP Dworce Kolejowe Rejon w Gdańsku jak i od samorządu UM Rumi czy projektantów. PKP działa według ustalonego harmonogramu, który zakłada kolejno uzgodnienie z samorządem lokalnym zagospodarowania pomieszczeń budynku dworca, następnie rozwiązanie problemu dwóch lokali mieszkalnych znajdujących się w budynku dworca.

Ustanowiony program inwestycji musi zostać zatwierdzony przez zarząd PKP, a później skierowany do MTBiGM, które przydzieli środki. 22 czerwca w UM Rumi odbyło się spotkanie, na którym przedstawiony został plan dworca wraz z propozycją przyszłego podziału powierzchni budynku na funkcje dworcowe, komercyjne oraz przestrzeń publiczną. Do UM Rumi miałoby należeć zagospodarowanie całej powierzchni wyremontowanego dworca (poza częścią kolejową). W ramach przestrzeni publicznej miałaby powstać biblioteka z czytelnią oraz część pomieszczeń przeznaczonych dla organizacji pozarządowych i wolontariatu. W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciel biura projektowego Rail Project – Bartosz Szubski, Dyrektor rejonu dworców kolejowych w Gdańsku – Adam Neumann, Burmistrz Elżbieta Rogala-Kończak wraz z pracownikiem oraz Poseł Krystyna Kłosin.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze