fot. Łukasz Kaźmierczak

Już w sobotę, 30 czerwca w Łebie na Plaży Zachodniej rozpocznie się Festiwal Latawca, który będzie trwał 5 dni. Program przewiduje puszczanie latawców o różnych kształtach i wielkościach np. takie giganty jak ośmiornica długości 33m i szerokości 8 m.

fot. Łukasz Kaźmierczak

Tego rodzaju impreza jest organizowana w Łebie dopiero po raz drugi. Przez dziesięć lat Festiwal Latawca odbywał się w Darłówku.

Impreza z roku na rok rozrasta się, przybywa uczestników z kraju i zagranicy. Na obecny XII Międzynarodowy Festiwal Latawca zapowiedzieli się zawodnicy z Polski, Niemiec, Belgi, Ukrainy i Chin. Pierwszy raz w festiwalu będą uczestniczyć  goście z poza Europy. Swoje przybycie uświetnią puszczaniem ogromnego latawca w kształcie smoka.  Każdy z uczestników przywiezie od kilku dziesięciu do kilkuset latawcy, tak więc spoglądając w niebo na pewno będziemy pod dużym wrażeniem.

W programie:

Puszczanie latawcy o różnych kształtach i wielkościach np. takie giganty jak ośmiornica długości 33m i szerokości 8 m

Zawody Rokkaku rozgrywane tradycyjnie w śród pań- zawody te wywodzą się z Japonii gdzie latawce tego typu to latawce narodowe. Rywalizacja polega na tym, iż każda z zawodniczek sterując latawcem jednolinowym wytrąca latawce przeciwnika ze stabilnego lotu lub np. podcina linkę i gdy atakowany latawiec dotknie ziemi przeciwnik odpada z rywalizacji.

Zawody latawców akrobacyjnych i trikowych. Polega to na wykonaniu obowiązkowych figur latawcem w płaszczyźnie, po czym wykonanie ewolucji trójwymiarowych latawcem na sztywnej konstrukcji węglowej. Tego typu latawce mogą osiągać w przelocie prędkość nawet do 180km/h. Nauka pilotażu latawców akrobacyjnych i trikowych dla chętnych. Lampionada połączona z nocnymi lotami Latawców

Dzień Chiński –  projekcja filmów o tematyce chińskiej, prezentacja chińskich latawców i chińskiej kultury. Przyjdź i zatop się w kolorach tęczy!

1 KOMENTARZ

  1. Byłam w tych dniach w Łebie.Rzadnej informacji o latwcach na mieście,za to łebskie słychać od rana do wieczora.Latawce piękne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.