fot. PAP/Piotr Wittman

22 czerwca do Gwiazd Sportu w cetniewskiej Alei dołączyli kolejni wielcy sportowcy, wśród nich m.in. Prezydent UEFA oraz były piłkarz reprezentacji Francji Michel Platini. W sumie pięć gwiazd zostało odsłoniętych podczas trzynastej edycji Alei Gwiazd Sportu.

fot. PAP/Piotr Wittman

W trzynastej już edycji Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie swoje gwiazdy odsłonili Prezydent UEFA Michel Platini (piłka nożna), Teresa Sukniewicz-Kleiber (lekka atletyka), Janusz Gortat (boks), Hubert Skrzypczak (boks) i Sławomir Szmal (piłka ręczna). Michael Platini nie krył zadowolenia z pobytu w Cetniewie. „Dziękuję” – powiedział po polsku. Potem wygłosił krótkie przemówienie po włosku, a publiczności przetłumaczył je jego przyjaciel z boiska Zbigniew Boniek. – „Mówię wam Polakom, musicie być bardzo dumni, z tego co zrobiliście dla Euro 2012. Wszystkie obiekty pozostaną i będą na długo wspaniałą pamiątką po mistrzostwach Europy” – oświadczył szef Europejskiej Unii Piłki Nożnej.

Dzień przed uroczystością, 21 czerwca Prezydent UEFA obchodził swoje urodziny, o których pamiętali zgromadzeni w Cetniewie. Z tej okazji Platini dostał wiele prezentów, a wśród nich swój portret. Uśmiechnięty rozdawał autografy i cierpliwie pozował do zdjęć, nikomu nie odmawiając. Również zadowolony z uroczystości był honorowy patronat Alei marszałek Senatu Bogdan Borusewicz – „Jestem honorowym patronem tej wspaniałej inicjatywy upamiętniającej sławy polskiego i zagranicznego sportu. Pomysł z uhonorowaniem gwiazdą Michela Platiniego uważam za doskonały” – dodał marszałek Borusewicz.

fot. PAP/Piotr Wiettman

 Pomysłodawcą Alei jest Jerzy Szczepankowski. W pierwszej uroczystości w 2000 roku odsłonięto trzynaście gwiazd, a wśród nich Feliksa Stamma, Ireny Szewińskiej, Janusza Kusocińskiego i Jerzego Kuleja. Obecnie znajduje się w niej 88 brązowych gwiazd osadzonych w granicie opatrzonych imieniem, nazwiskiem i dyscypliną sportu.

3 KOMENTARZE

  1. „Z tej okazji Platini dostał wiele prezentów, a wśród nich autoportret.”
    Drogi autorze, jaki autoportret? Czyżby Platini namalował swój portret, a potem kazał go sobie wręczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.