Dyrektor ZSP nr 2 w Rumi Piotr Wołowski/ fot. Bartłomiej Opajdowski

19 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę powstającej już hali sportowej z zapleczem. Prace mają zakończyć się w czerwcu 2013 roku.

Dyrektor ZSP nr 2 w Rumi Piotr Wołowski/ fot. Bartłomiej Opajdowski

W czwartek 19 czerwca odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej w rumskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr2. Wspólnie z dyrektorem obiektu Piotrem Wołowskim uroczyście świętowali m.in. starosta wejherowski Józef Reszke, poseł na sejm Krystyna Kłosin, zastępca burmistrza Rumi Marcin Fuchs. Po 35 latach Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi doczekał się rozpoczęcia budowy hali sportowej. Obiekt będzie składał się z sali sportowej, łącznika z trzema salami dydaktycznymi oraz siłownią. Łączna powierzchnia to ponad 700 m2.

Budowa inwestycje rozpoczęła się już w marcu bieżącego roku, zakończenie przewidziano na czerwiec przyszłego roku. Wówczas z hali korzystać będzie mogło prawie 600 uczniów, których liczba w kolejnych latach ma wzrosnąć. Hala ma być również dostępna dla osób spoza szkoły. Wszyscy chętni poza godzinami lekcyjnymi będą mogli z niej skorzystać. W Rumi to już druga tego typu hala wybudowana przez Starostwo Powiatu Wejherowskiego, a piąta w przeciągu ostatnich 10 lat. Podobne 2 obiekty powstały w Wejherowie i jeden w Redzie. Wykonawcą jest Zakład Budowlany RAMEX z Pogórza.

 Galeria

fot. Bartłomiej Opajdowski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.