fot. GK

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie postanowiło zgłosić Tomasza Fopke na przedstawiciela społeczności posługującej się językiem kaszubskim do składu Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

fot. GK

Uchwalę podjęto jednogłośnie. Drugim przedstawicielem Kaszubów w Komisji jest obecnie Łukasz Grzędzicki. Konsultacji na temat wyboru odpowiedniego kandydata dokonuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji z sześcioma organizacjami – Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, Kaszubskim Instytutem Rozwoju z Kościerzyny, Instytutem Kaszubskim z Gdańska, Stowarzyszeniem „Ziemia Pucka”, fundacją ZKP – Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym z Wieżycy oraz stowarzyszeniem Kaszëbskô Jednota.

Tomasz Fopke jest znanym kaszubskim działaczem, który od lat promuje kulturę Pomorza w wielu dziedzinach. Śpiewa, pisze poezję, a także publikuje m.in. w Pomeranii. W 2007r. otrzymał Medal Stolema, Jest naczelnikiem Wydziału Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Wejherowie.

Stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota rekomendowało wcześniej jako kandydatkę do Komisji Katarzynę Knopik – sekretarz miasta Kościerzyny, prezes Kaszubskiego Instytutu Rozwoju i działaczkę Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.