www.psig.com.pl

Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza przygotowała dwa 10-minutowe filmy w ramach projektu „Interface” promującego podróż przez Bałtyk bez samochodu. Oba poświęcone są miastom siostrzanym – Gdyni i Karlskronie. Już dziś będzie można obejrzeć pierwszy z nich na antenie TVP Gdańsk.

www.psig.com.pl

W obu miastach wiele się zmieniło, by podróż przez Bałtyk bez samochodu stała się wygodna i atrakcyjna. W Gdyni funkcjonuje specjalna linia autobusowa nr 570 (tzw. shuttle bus), która jest najszybszym sposobem dotarcia z centrum do terminalu promowego i z powrotem. W obu miastach informacja turystyczna dostępna jest w kilku językach. Oprócz wszelkich udogodnień, które czekają na niezmotoryzowanych turystów, filmy przedstawiają także czekające na nich atrakcje – szwedzkie szkiery, malowniczą Karlskronę i nowoczesną Gdynię. Bohaterkom filmów: Monice i Ewelinie towarzyszy… animowana foka.

Odcinek o Gdyni będzie można obejrzeć dzisiaj (18 czerwca) o godz. 17.30, a Karlskronie – jutro (19 czerwca) o godz. 18.15. Oba filmy będą dostępne na stronie internetowej www.gdansk.tvp.pl od środy (20 czerwca). Projekt „Interface” służy popularyzacji transgranicznego ruchu pasażerskiego, stworzeniu wygodnej, taniej i przyjaznej dla środowiska alternatywy podróży w regionie Południowego Bałtyku. Więcej o projekcie na stronie internetowej: www.interfaceproject.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.