www.2012.org.pl

Pozytywnie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej ocenia większość zagranicznych kibiców. 60% chce odwiedzić Gdańsk ponownie. Prawie wszyscy polecą wizytę w Gdańsku swoim znajomym. Kibice zadowoleni są z organizacji i atmosfery Euro2012.

www.2012.org.pl

9 na 10 gości bardzo dobrze oceniło bezpieczeństwo podczas pierwszego meczu w Gdańsku 10 czerwca. Dobrze wypowiadali się również o strefie kibica oraz pracy policji i wolontariuszy. Z 500 przepytanych osób, 60 procent chce w ciągu najbliższych trzech lat jeszcze raz przyjechać do Gdańska, aż 90 procent zamierza polecić wizytę w mieście swoim znajomym, przyjaciołom i rodzinie. Gdańska komunikacja wypadła w opinii 73 procent respondentów na poziomie bardzo dobrym. Zagranicznym kibicom bardzo spodobało się w Gdańsku nastawienie mieszkańców i ich gościnność.

– Wyniki badania pokazują bardzo pozytywny obraz pierwszych dni EURO 2012 w Polsce. Osoby, które odwiedziły Miasta Gospodarzy bardzo wysoko oceniły poziom obsługi. Dobre doświadczenia zagranicznych kibiców budują wizerunek Polski jako kraju nowoczesnego i przyjaznego – powiedział Marcin Herra, prezes PL.2012. Badania przeprowadzone zostały na zlecenie spółki PL2012 i polskich miast gospodarzy Euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.