Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni planuje jeszcze w 2012 r. zamontować nowe stojaki rowerowe w Śródmieściu Gdyni, których lokalizacje wskażą miłośnicy jednośladów. Propozycje można zgłaszać do 30 lipca 2012 r. Stojaki będą montowane w bieżącym, jak i następnym roku.


Pokaż gemini na większej mapie

Liczba stojaków zależeć będzie przede wszystkim od sugestii rowerzystów. Wielu z nich z pewnością ma swoją opinię, w którym miejscu należy stojaki ustawić. Zarząd Dróg i Zieleni wraz z Zygmuntem Zmuda-Trzebiatowskim, Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Gdyni ds. komunikacji rowerowej, oraz zaproszonym do współpracy Stowarzyszeniem „Rowerowa Gdynia”, apelują do wszystkich zainteresowanych o wskazanie przybliżonej lokalizacji stojaków.

Można to zrobić na dwa sposoby: za pomocą ogólnodostępnego narzędzia internetowego (konieczne jest aktywne konto google) dostępnego po kliknięciu -> link. Po włączeniu edycji na zakładce po lewej stronie, za pomocą narzędzia w lewym górnym rogu obszaru roboczego należy wskazać miejsce na mapie. W tytule wpisać należy pobliski obiekt, adres lub miejsce docelowe, a.w.opisie liczbę potrzebnych wg Państwa stanowisk (liczba parzysta). Bądź za pomocą wiadomości e-mail na adres rower@zdiz.gdynia.pl w temacie wpisując „Stojaki”.

Jest jednak jeden warunek, stojaki mogą być zamontowane tylko na terenach ogólnodostępnych i zarządzanych przez ZDiZ. Do stojaków w kształcie trapezów będzie można przypiąć po dwa rowery za pomocą najskuteczniejszych zabezpieczeń (u-lock lub stalowy łańcuch). Akcja zbierania propozycji zostanie zakończona 30 lipca 2012 r. Ustawienie stojaków jest planowane częściowo w bieżącym, jak i w kolejnym, 2013 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.