fot. www.facebook.pl/pomorskie.travel

Na terenie gminy Władysławowo zamontowane zostaną 4 infomaty. Jeden z nich jest już od dwóch dni w Urzędzie Miasta. Na terenie woj. pomorskiego elektronicznych kiosków z wiadomościami turystycznymi w 6 językach ma być 245.

fot. www.facebook.pl/pomorskie.travel

245 infomatów tworzyć będzie Zintegrowany System Informacji Turystycznej (ZSIT) w województwie pomorskim. Liczba infomatów, które będą współdziałać w Pomorskim Systemie Informacji Turystycznej jest największa w Polsce, Europie, a kto wie, czy nie również w świecie – potwierdza Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Infomaty współpracują już ze sobą gdzie indziej, ale w mniejszej liczbie. U nas współdziałać będzie na terenie całego województwa 245 takich urządzeń, funkcjonujących na dotyk. Infomat to duży komputer z ekranem i klawiaturą dotykową o przekątnej 46 cali.

Urządzenia chronione będą specjalną szybą „wandaloodporną”. Ekrany umieszczane na zewnątrz budynków będą miały około 2 metry wysokości i metr szerokości. Zostaną posadowione na fundamentach. Oprócz tego zainstalowane zostaną także infomaty wewnątrz różnych obiektów, tak jak w przypadku zamontowanego 11 czerwca w UM Władysławowo. – „Urządzenie to stanowi formę elektronicznej, nowoczesnej bazy turystycznej z której turysta będzie mógł korzystać za pomocą dotyku. Znajdziemy tu wiele informacji na temat ciekawych miejsc, atrakcji, wydarzeń kulturalnych czy sportowych.” – mówi Robert Sokołowski, pracownik Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie.

W sumie w gminie Władysławowo mają być zamontowane 4 urządzenia. O miejscu trzech pozostałych jeszcze nie wiedomo, zostana wybrane w drodze konkursu. Łącznie w budowę ZSIT na etapie projektu zaangażowanych jest 129 partnerów: 105 samorządów, 1 muzeum i 23 lokalne organizacje turystyczne.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/7UPgrCvBwtk”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.