fot. GK (archiwum)

Lęborskie Bractwo Historyczne w najbliższą sobotę organizuje festiwal kulinarny „Smaki średniowiecza”. W tym roku nowością będą warsztaty pieczenia chleba.

fot. GK

Impreza odbędzie się  przy baszcie nr 32 przy skrzyżowaniu ulic Korczaka i Reja. W dniach 16 i 17.06.2012 r. będzie również możliwość zwiedzenia Baszty nr 24 (ul.Derdowskiego) oraz Baszty Nr 24 (ul. Basztowa).

„Smaki średniowiecza” to impreza plenerowa, podczas której bractwa rycerskie oraz grupy rekonstrukcji historycznej przygotują dania na podstawie dawnych przepisów i składników dziś często już zapomnianych. Zostanie zaprezentowana kuchnia dawna, a odwiedzający będą mogli zapoznać się ze sposobami gotowania sprzed kilkuset lat oraz spróbować dania, które zostaną przygotowane. W „Smakach średniowiecza” będą uczestniczyć następujące grupy Alba Crux z Polic, More Maiorum z Chojnic, Zbrojna Gwardyja ze Świnoujścia, Bractwo Maltańskie ze Szczecina, Kopia Oliwska z Gdańska, Bractwo Ziemi Elbląskiej.

Warsztaty pieczenia chleba będą się odbywały w sobotę od godziny 19.00 do 21.00. Uczestnicy warsztatów będą mogli przygotować chleb tak jak robiono to w średniowieczu, bez użycia współczesnych środków polepszających. Przygotowany w tym dniu chleb będzie wypiekany w niedziele od godziny 10.00. Od 13.00 do 17.00 zaplanowana jest prezentacja średniowiecznej kuchni.

Wstęp na imprezy jest nieodpłatny jednakże osoby chcące wziąć udział w warsztatach ze względu na ograniczoną przestrzeń w baszcie muszą wysłać swoje zgłoszenie na adres lbh@rycerze.net. Kolejnym warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest przyniesienie formy do pieczenia ciasta (tzw. keksówki) oraz miski do wyrabiania ciasta. Warsztaty do końca sierpnia 2012 roku odbędą się jeszcze trzykrotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.