mat. prasowe

Lęborskie Centrum Kultury Fregata zaprasza na pierwszy casting dla tancerzy do projektu muzyczno-tanecznego powstającego dzięki inicjatywie grupy mieszkańców Lęborka.

mat. prasowe

Wszystkich tancerzy chcących wziąć udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu zapraszamy do Kina „Fregata” 16 czerwca 2012 roku. O godzinie 10 rozpoczną się zapisy, a o 11 początek castingu. Na casting należy przynieść własny podkład muzyczny.

Projekt taneczno-muzyczny jest skierowany  do tych którzy kochają taniec i nie lubią w nim ograniczeń oraz do osób preferujących muzykę instrumentalną, muzykę na żywo oraz niebanalny wokal. Projekt w sposób nowatorski połączy we wspólnej przestrzeni dwie dziedziny sztuki – taniec i muzykę. Zajęcia będą prowadzone autorską metodą taneczną dwóch tancerek oraz instruktorek ze specjalnością: jazz, zawierającą w sobie m.in. broadway jazz, lirycal jazz, taniec współczesny, kreatywny, improwizację ruchu, eksperymentalny teatr,  itp. Końcowym efektem wspólnego doświadczania w przestrzeni tańca i dźwięku będzie wystawienie przedstawienia taneczno-muzycznego, które można będzie zobaczyć na początku 2013 roku w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”.

Idea tego przedsięwzięcia zrodziła się jakiś czas temu, a zrządzenie losu chciało że odpowiednie osoby spotkały się w odpowiednim momencie swojego życia i postanowiły działać.

Przygotowaniem części tanecznej projektu zajmą się Natalia Zając oraz Ewa Weber, uzyskały dyplom instruktora tańca  w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Warszawie oraz przy udziale Egurrola Dance Studio w technice jazz.  Próbują swoich sił w różnych technikach, dlatego otwarte są na współprace z tancerzami nie tylko jazzowymi czy modern. Na zajęciach skupiają uwagę przede wszystkim na pracy nad ciałem, poczuciem rytmu oraz estetyką i płynnością ruchu.

Z założenia fabuła opierać się ma na definicjach związanych z człowiekiem, jego emocjach, schematach działań, stereotypach oraz codziennych przeżyciach, za emocje na scenie oraz wiarygodny przekaz aktorski, odpowiedzialna jest Joanna Weber- psycholog.

Za część muzyczną odpowiedzialny jest Michał Głodowski i Anna Jachimowicz wraz z zespołem MAYONESS, oraz chórem, który prężnie działa przy parafii Św. Jakuba w Lęborku. Nagłośnieniem i oświetleniem zajmie się firma „GLOBOART”, której właścicielem jest Grzegorz Gromadzki. Całość będzie koordynowało i wspierało Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”.

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.