Panorama Oksywia z początku XX wieku.

Oksywie obchodzi swoje 800-lecie. Pierwsza wzmianka o najstarszej dzielnicy Gdyni pochodzi z 1212 r. Obchody potrwają do końca roku, a na najbliższy weekend (16-17 czerwca) zaplanowano piknik rodzinny i koncerty.

Panorama Oksywia z początku XX wieku

W sobotę (16 czerwca) w godz. 11.00-15.00 na stadionie na Oksywiu Dolnym odbędzie się piknik rodzinny. W programie: przedstawienia dla dzieci, konkursy z nagrodami, warsztaty plastyczne, występy zespołów muzycznych i tanecznych, dmuchany zamek, kiermasz rękodzieła i staroci, stoisko z książkami i słodyczami, grochówka. Ok. godz. 11.30 wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Marynarki Wojennej.

W niedzielę (17 czerwca) o godz. 16.15 w auli Akademii Marynarki Wojennej (wejście od ul. Grudzińskiego) odbędzie się koncert grupy DJAGNGOLOGY, która nawiązuje do muzyki słynnego cygańskiego gitarzysty jazzowego Django Reinhardta. Stylistyka zespołu to popularny we Francji i uwielbiany na całym świecie jazz manouche, czyli swing połączony z akordeonowo-francuskim musette. W programie spotkania także prelekcja Michała Lipki – doktoranta Uniwersytetu Gdańskiego, badacza historii polskiej Marynarki Wojennej.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w siedzibie Rady Dzielnicy Oksywie (SP nr 33, ul. Godebskiego 8) w godzinach pracy biura: poniedziałki w godz. 8.00-12.00, wtorki w godz. 14.00-18.00, środy w godz. 8.00-12.00.

W trakcie imprez odbywać się będzie kwesta na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.

O kolejnych wydarzeniach w ramach obchodów będziemy informować Państwa na bieżąco. W październiku zaplanowano np. wycieczki po Oksywiu, co miesiąc odbywać się będą „Koncerty Oksywskie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.