www.uefaeuro2012.gdansk.pl

Od 7 czerwca do 1 lipca 2012 r. w gdańskiej Oficjalnej Strefie Kibica fani piłki nożnej będą mogli posilić się smakołykami kuchni regionalnej, przygotowanymi przez lokalne zakłady spożywcze i niewielkich producentów z Pomorza.

www.uefaeuro2012.gdansk.pl

Stoiska i punkty gastronomiczne z żywnością z Pomorza staną na placu Zebrań Ludowych. Swoje wyroby i potrawy będą oferować m.in. niewielkie masarnie, lokalne grupy działania, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich i rybacy z Pomorza. Na ciepło będzie można zjeść grillowanie kiełbaski, karkówkę i golonkę albo smażoną rybkę prosto z Bałtyku, a na deser – lody. W ofercie będą jednak przede wszystkim wyroby z listy produktów tradycyjnych województwa pomorskiego: metka i biała kiełbasa, zupa zagraj, plince kaszubskie, szandar kociewski, kiszka kaszubska i, oczywiście, ruchanki. Ze słodkości – regionalne wypieki: wiejska kociewska drożdżówka kiszona, młodzowy kuch z kruszonką, kaszubski sernik z ziemniakami, purcle kaszubskie, rogaliki z wiśniami, fefernuski i grochowinki kociewskie. Będzie też można skosztować kociewskiego chleba wiejskiego na serwatce.

Prawdziwą atrakcją mogłaby okazać się truskawka kaszubska, co jednak uzależnione jest od pogody, a dokładnie słońca. Jeśli dopisze słońce pojawi się pod postacią świeżych owoców i w słodkich wyrobach (galaretka, chleb z marmoladą, ciasta z truskawkami). Truskawka kaszubska to jedyny pomorski produkt regionalny z europejskim znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne.

W dni meczowe Strefa Pomorskich Smaków będzie dostępna od godz. 15 do północy (wstęp do Strefy Kibica będzie w tym czasie bezpłatny). 7, 20 i 25 czerwca (dni koncertów) wstęp będzie biletowany, a kuchnia regionalna będzie działać od godz. 18. Natomiast 26 i 30 czerwca strefa będzie zamknięta. Trzeba również pamiętać, że w Oficjalnej Strefie Kibica nie będzie można płacić gotówką, a jedynie za pomocą specjalnych kart pre-paid lub własnych z funkcją pay-pass.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.