www.gdynia.pl

Jutro (6 czerwca) PKP uruchomi nowe połączenie z Gdyni do Berlina. Pierwszy Express wyruszy o godz. 6.06. Jego pasażerowie przejdą przez główne drzwi dworca, który będzie już otwarty po niespełna dwóch latach gruntownej przebudowy.

www.gdynia.pl

„Berlin – Gdynia Express”, obsługiwany przez spółkę PKP Intercity, kursować będzie codziennie. Podróż będzie trwała ok. 6,5 godziny O godz. 13.12 pociąg przyjedzie do stolicy Niemiec. Po drodze zatrzyma się m.in.: w Sopocie, Gdańsku, Tczewie, Bydgoszczy, Gnieźnie, Poznaniu i Frankfurcie. Z Berlina Express będzie wyjeżdżał o godz. 15.40, a do Gdyni dotrze o godz. 22.38. Bilety na pociąg można zakupić z 60-dniowym wyprzedzeniem. Dostępne są w systemie internetowej sprzedaży e-IC.

www.gdynia.pl

W budynku gdyńskiego dworca na pasażerów czekać będą: znany już z Miejskiej Informacji fotoplastikon, w którym znajduje się prawie cała historia gdyńskiej kolei oraz bogata dokumentacja fotograficzna i filmowa modernizacji, a także wystawa zdjęć z rewitalizacji dworca. Ponadto od jutra będzie można podziwiać po dłuższym czasie i gruntownej przebudowie odkryte podczas remontu fragmenty poprzedniego dworca z lat międzywojennych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.