fot. Fin Word Masters 2012/facebook: Finn class

W 2014 roku Sopot będzie gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw Świata w Halowej Lekkiej Atletyce i Mistrzostw Świata w Żeglarskiej klasie Finnn Masters. Obie imprezy przyciągną kibiców z całego świata oraz najlepszych na globie zawodników.

fot. Fin Word Masters 2012/facebook: Finn class

Podczas Mistrzostw Świata w Żeglarskiej klasie Finnn Masters w miejscowości Pwllheli (Północna Walia) oraz  dorocznym zebraniu członków Stowarzyszenia klasy, wybrano Sopot na gospodarza Mistrzostw w 2014 roku. Sopot o organizację imprezy rywalizował z miastem Los Angeles (USA) i  Tihany (Węgry). Przedstawiciele Sopotu wraz z władzami Sopockiego Klubu Żeglarskiego zaprezentowali nową Marinę Jachtową, komfortową bazę noclegową. W 2014 roku do Sopotu przyjedzie ok. 200 zawodników z 25 krajów w wszystkich kontynentów.  Miasto musi nie tylko zadbać o odpowiednią organizację samych wyścigów na wodzie, ale również przygotować tzw. social program.

– „Rozbudowa Klubu, nowa Marina Jachtowa, wraz z zaangażowaniem Prezydenta Miasta przekonały całe międzynarodowe środowisko, że Polska jest dobrze przygotowana do organizacji tych regat”. – mówił Piotr Hlavaty, Komandor Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Również pozytywną decyzją cieszy się Prezydent Sopotu Jacek Karnowski- „Jestem bardzo zadowolony, że inwestycja w sopocką marinę otwiera przed miastem możliwość organizacji tak prestiżowej imprezy jak mistrzostwa świata. To jest pierwsza o tak ogromnym zasięgu impreza żeglarstwa łódkowego w Sopocie. Już dziś widać że rok 2014 obfitować będzie w wiele wydarzeń na międzynarodową skalę. Warto przypomnieć ,, że w marcu 2014 Sopot będzie gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw Świata w Halowej Lekkiej Atletyce.  ”.

Starania Polski o przyznanie prawa do organizacji Mistrzostw Świata w Finn Masters zostały objęte patronatem: Pani Joanny Muchy Minister Sportu i Turystyki, Jarosława Wałęsy Posła do Parlamentu Europejskiego i Jacka Karnowskiego Prezydenta Miasta Sopotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.