Fot. GK. Słupsk

W nowej Radzie Miasta Słupska zasiądzie 8 radnych z PO, po 4 rajców z PiS oraz komitetów Macieja Kobylińskiego i Krystyny Danileckiej–Wojewódzkiej, a także 3 radnych z SLD. W drugiej turze wyborów zmierzą się K. Danilecka-Wojewódzka (30 proc.) i M. Kobyliński (38 proc.)

Fot. GK. Słupsk

 

W Słupsku tylko 10 z 23 dotychczasowych miejskich radnych znalazło się w składzie nowej Rady Miejskiej. Żaden z komitetów nie uzyskał większości, która pozwala samodzielnie rządzić – do tego potrzeba 12 rajców. Trudno też będzie zawrzeć koalicję. Wszystko wyjaśni się 5 grudnia, po drugiej turze wyborów.

Z okręgu pierwszego do Rady Miejskiej weszli: Beata Maciejewska (SLD), Bogusław Dobkowski (PO), Robert Kujawski (PiS), Beata Chrzanowska (PO), Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Artur Wiszniewski (Komitet Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej) oraz Wojciech Gajewski (Komitet Macieja Kobylińskiego).

Z okręgu drugiego: Paweł Szewczyk (SLD), Marcin Lubiniecki (PO), Anna Bogucka-Skowrońska (PO), Tadeusz Bobrowski (PiS) i Andrzej Kaczmarczyk (Komitet Macieja Kobylińskiego).

Okręg trzeci: Zdzisław Sołowin (PO), Dariusz Szyca (PO), Wojciech Lewenstam (PiS), Maciej Kobyliński (Komitet Macieja Kobylińskiego) i Andrzej Watemborski (Komitet Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej) i Izydor Orlik (SLD) – to rajcy z okręgu trzeciego.

W okręgu czwartym mandaty radnych trafią do Karoliny Cetery (PO), Jana Lange (PO), Ryszarda Kruka (PiS), Elżbiety Pardo (Komitet Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej oraz Romualda Detmera (Komitet Macieja Kobylińskiego).

W zależności od wyniku II tury wyborów na prezydenta miasta radnymi mogą zostać Krzysztof Kido (za Macieja Kobylińskiego) lub Kazimierz Czyż (za Krystynę Danilecką-Wojewódzką).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.