fot. UM Sopotu

Z centrum miasta Sopotu znikają nielegalne reklamy. W minionym tygodniu jako pierwsza zareagowała firma LPP – zdejmując swoją reklamę, następnie zdjęte zostały banery reklamowe m.in. z byłego kina „Polonia”. Coca Cola sprawdza czy faktycznie ich reklama na budynku sklepu Reserved wisi nielegalnie. Okazało się, że tak.

fot. UM Sopotu

Aktualizacja 02.06

1 czerwca w nocy zniknęła reklama Coca coli z budynku domu towarowego przy Placu Przyjaciół Sopotu. Tym samym z najważniejszej ulicy w mieście – Bohaterów Monte Cassino zostały usunięte największe, nielegalne reklamy. Jako pierwsza zareagowała firma LPP, następnie właściciele byłego kina „Polonia”, potem Krzywy Domek i kolejne obiekty na „monciaku”. Przestrzeń miejska bez nielegalnych, szpecących i zasłaniających miasto reklam – to cel jaki postawił przed sobą Prezydent Sopotu. Nie jest to jednorazowa akcja, ale długofalowe, konsekwentne działanie. Działanie, które obejmie kolejne obszary Miasta. Prezydent Sopotu składa serdeczne podziękowania za zrozumienie i szybką reakcję tym, którzy reklam się pozbyli.

29.05

Do niektórych właścicieli pisemne upomnienie o zdjęciu nielegalnych reklam trafia i skutkuje. Jednak na jednym z domów handlowych przy Placu Przyjaciół Sopotu nadal wisi reklama Coca Coli. Prezydent Jacek Karnowski wystosował w piątek list do Dyrektora Generalnego na Polskę Coca Coli z żądaniem zdjęcia nielegalnej reklamy w Sopocie. -”Zwracam się z gorącym apelem do Pana Dyrektora o poszanowanie obowiązującego w Polsce prawa. Niedopuszczalne jest by budowanie wizerunku Waszej firmy, dobywało się kosztem naszego miasta. (…) Reklama sprzedawanych przez Państwa produktów powieszona jest w Sopocie w miejscu niedozwolonym. (…) Wierzę, że Państwa intencją nie jest budowanie wizerunku firmy jako wandala przestrzeni miejskiej”. – pisze m.in. w liście Prezydent Sopotu.

Jak tłumaczy Iwona Jacaszek, rzecznik prasowy Coca-Cola HBC Polska – żaden list do nas jeszcze nie dotarł, a o sprawie dowiedzieliśmy się z mediów. Innego zdania jest Anna Dyksińska z biura Prezydenta Sopotu – To dziwne, że nic nie wiedzą o naszym liście, skoro wysłaliśmy go faksem i dostaliśmy potwierdzenie odbioru. Coca Cola, która swoją reklamę na budynku umieściła przez agencję reklamową, sprawdza nielegalność zawieszonego banera, potrzebuje na to jednak trochę czasu. Poza dużymi banerami, suwanie reklam dotyczy również małych reklam – standów, koziołków, minibanerów – ustawionych przy ogródkach gastronomicznych.

Decyzją Prezydenta Sopotu – ich uporczywe ustawianie spowoduje cofnięcie zgody miasta na dzierżawienie przestrzeni miejskiej. W konsekwencji cofane będą zgody właścicielom obiektów na prowadzenie ogródków. – informuje Dyksińska. Wszystkie działania Prezydenta mają na celu uporządkowanie przestrzeni miejskiej, umożliwienie mieszkańcom i gościom zobaczenia piękna Sopotu nieprzykrytego siatkami, banerami, reklamami.

Galeria

fot. UM Sopotu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.