fot. GK / Jakub Urbański

Drezyna staranowała na przejeździe kolejowym w Lęborku samochód dostawczy. W wypadku rannych zostało pięć osób. Na szczęście to tylko symulacja, którą przeprowadziły dzisiaj w Lęborku służby ratunkowe przy udziale PKP.

fot. GK / Jakub Urbański

Pokaz zorganizowano w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”. Uderzenie przy prędkości zaledwie 20km/h przesunęło samochód o kilkanaście metrów. Pozoranci z OSR Lębork odegrali rolę rannych w wypadku. W ćwiczeniach uczestniczyła policja, straż pożarna oraz służby medyczne. Akcja ratunkowa trwała kilkadziesiąt minut. Przez cały czas licznie zgromadzonym widzom wręczano ulotki i gadżety przypominające o prawidłowym  zachowaniu kierowców i pieszych na przejazdach kolejowych.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=0_LSOmV-5CY]

– Wspólne działania sztabowe policji i służb ratunkowych były już kolejnymi tego typu, jakie są przeprowadzane na naszym terenie – powiedział po akcji asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji. – Po raz kolejny pokazały zgodne i prawidłowe współdziałanie służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo oraz służ medycznych w sytuacjach kryzysowych do jaki może dojść na terenie powiatu.

Więcej o kampanii: www.bezpieczny-przejazd.pl

Galeria

fot. GK / Jakub Urbański

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.