fot. Michał Kowalski/UM Gdyni

Różne rozwiązania ekologiczne do zastosowania w budynkach mieszkalnych można podejrzeć w jednym z modelowych domów usytuowany w centrum Gdyni. Budynek można odwiedzać codziennie do 25 sierpnia w godz. 10.00-17.00

fot. Michał Kowalski/UM Gdyni

Konstrukcja służy promocji rozwiązań związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w mieszkalnictwie, zarówno indywidualnym, jak i zbiorowym. Budynek wyposażony jest m.in. w układ pozwalający odzyskiwać ciepło z powietrza wywiewanego. Zamontowano także urządzenia pozwalające dogrzewać dom powietrzem nawiewnym z wykorzystaniem kolektora słonecznego i pompy ciepła. Na dachu zainstalowano generator wiatrowy.

Fundacja Rozwiązań Eko-Energetycznych oraz Miasto Gdynia zapraszają do Modelowego Domu Energetycznego, który znajduje się na Skwerze Plymouth (naprzeciwko urzędu przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54). Uroczysta prezentacja odbędzie się 24 maja na Skwerze Plymouth. Początek – godz. 9.30. Projekt powstał przy współpracy Fundacji z firmą ENERGA S.A., a współfinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.