fot. www.tvp.info

Po 2,5 letnim procesie sąd w warszawie ogłosił wyrok w sprawie oskarżonych o korupcję, byłą posłankę PO Beatę Sawicką i burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego. Sas zasądził 3 lata dla Beaty Sawickiej i 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat dla burmistrza.

fot. www.tvp.info

Sąd Okręgowy w Warszawie zarówno byłą posłankę PO jak i burmistrza Helu skazał o płatną protekcję i korupcję. Beacie Sawickiej sąd przyznał 3 lata więzienia i 40 tys. kary, natomiast Mirosławowi Wądołowskiemu dwa lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na lat pięć i 20 tys. kary. Wyrok nie jest prawomocny. Strony mają prawo odwołać się od niego do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Burmistrz Helu swoją funkcję może sprawować do momentu aż wyrok się uprawomocni. Wądołowski w rozmowie w Radiu Gdańsk, podkreślał, że sąd oczyścił go z zarzutów łapówkarstwa. Będzie się odwoływał od wyroku wówczas jest przekonany, że zarzuty zostaną obalone.

 Przypomnijmy: W sprawie korupcji brał udział burmistrz Helu, Beata Sawicka i agenci CBA, którzy podszywali się pod biznesmenów. Sawicka była odpowiedzialna za kontakt z Wądołowskim, miała załatwić z burmistrzem inwestycję na Helu, burmistrz natomiast miał ustawić przetarg pod konkretną firmę (firmę podstawionych biznesmenów), co miało pozwolić mu w przyszłości na zarządzanie wybudowanym przez przedsiębiorców/CBA kompleksem wypoczynkowym.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.