www.wejherowo.policja.gov.pl

Wejherowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pchnięcie nożem 24-latka, który poprosił o niepalenie papierosów w przedziale. Do zdarzenia doszło w trakcie szarpaniny w pociągu. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.


www.wejherowo.policja.gov.pl

W niedzielę około godziny 6:00 rano dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o bójce w pociągu. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierował policjantów. Następne zgłoszenie dotyczyło informacji, że ktoś został dźgnięty nożem. Na dworcu PKP w Wejherowie Śmiechowie policjanci potwierdzili zgłoszenie. Z uwagi na odniesione obrażenia pokrzywdzony został przetransportowany do wejherowskiego szpitala. Jeden ze sprawców został złapany na miejscu, natomiast 25-latek został zatrzymany przez policjantów w pościgu.

Funkcjonariusze przebadali alkotestem obu zatrzymanych. Badanie potwierdziło, że obaj znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Śledczy zajęli się wyjaśnianiem sprawy.  Policjanci ustalili, że 24-latek brał udział w sprzeczce i szarpaninie, do której doszło w pociągu relacji Gdańsk – Wejherowo. Do awantury doszło tylko dlatego, że poprosił, by sprawcy nie palili papierosów w przedziale pociągu. Podczas szarpaniny  24-latek został ugodzony nożem w okolice klatki piersiowej.

W poniedziałek po analizie i zebraniu materiałów w sprawie, policjanci przesłuchali obu zatrzymanych. 19 został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za udział w bójce i pobiciu, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Sąd zastosował wobec niego policyjny dozór.

Natomiast 25-latek jeszcze dziś trafi przed oblicze sędziego. Za popełnione przestępstwa spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz udział w bójce i pobiciu z użyciem noża grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Prokurator wystąpił w wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.