Fot. UM Gdynia

Wojciech Szczurek rozpocznie czwartą kadencję na stanowisku prezydenta Gdyni. Wybory jak zwykle wygrał  w pierwszej turze z poparciem przekraczającym 87 proc. To wynik o 2 proc.  lepszy niż cztery lata temu.

Prezydenta Gdyni  poparło ponad 80 tys. mieszkańców. Wiesław Byczkowski z Platformy Obywatelskiej  otrzymał zaledwie nieco ponad 5,7 tys. głosów. Dodatkowo Samorządność Wojciecha Szczurka wprowadziła aż 21 radnych do 28-osobowej Rady Miasta Gdyni, co jest kolejnym rekordem. PO zdobyła 5 mandatów, PiS 2, zaś lewica ani jednego. W poprzedniej kadencji Samorządność miała  w Radzie Miasta Gdyni 17 miejsc, czyli o 4 mniej  niż obecnie.  Wojciech Szczurek mówi, że  wynik jego komitetu jest dla niego powodem do dumy i najlepszą z możliwych, oceną  wykonywanej pracy. – Można z klasy do klasy zdawać z tróją, ale można także otrzymać promocję z szóstką i to jest powód do dumy – mówi Wojciech Szczurek.

Fot. UM Gdynia

Wojciech Szczurek – Gdynianin w trzecim pokoleniu, urodzony w 1963 roku. Doktor prawa, ukończył Uniwersytet Gdański, a wcześniej witomińską SP Nr 35 oraz II LO im. Adama Mickiewicza w Gdyni. Z zawodu sędzia. W latach 1989-94 pracował w Sądzie Rejonowym w Gdyni w Wydziale Cywilnym, był przewodniczącym tego wydziału. Członek Senatu Wyższej Międzynarodowej Szkoły Stosunków Gospodarczych i Politycznych. Od 1998 roku prezydent  Gdyni.

 

Wyniki wyborów Samorządowych w Gdyni wg PKW. Rada Miasta Gdyni


Komitet Wyborców Samorządność Komitet Wojciecha Szczurka:
Małgorzata Balsewicz, Bartosz Bartoszewicz, Andrzej Bień , Stanisław Borski, Joanna Chacuk, Kamil Góral, Michał Guć , Andrzej Kieszek , Jarosław Kłodziński , Ewa Krym , Beata Łęgowska , Ewa Łowkiel , Marek Łucyk , Jerzy Miotke , Bogusław Stasiak , Marek Stępa , Beata Szadziul , Maja Wagner , Marcin Wołek , Joanna Zielińska , Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski.

Marek Stępa, Bogusław Stasiak i Michał Guć mogą ponownie zostać wiceprezydentami, więc ich miejsca w radzie zajmą kolejne osoby z listy Samorządności: Paweł Brutel, Stanisław Szwabski i Danuta Reszczyńska.

Platforma Obywatelska
Ireneusz Bekisz, Łukasz Cichowski , Mirosława Król, Bogdan Krzyżankowski, Tadeusz Szemiot

Prawo i Sprawiedliwość
Marcin Horała, Paweł Stolarczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.