fot. Policja

Młody Gdynianin strzelił z wiatrówki w kierunku przechodzącej chodnikiem kobiety. Strzał padł z mieszkania przy ul. Kapitańskiej. Policja zatrzymała chłopaka, a broń którą się posłużył została zabezpieczona do badań. Za zranienie kobiety nieletni sprawca będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym.

fot. Policja

W środę wieczorem, mieszkanka Elbląga została trafiona w twarz strzałem z wiatrówki. Do zdarzenia doszło przy ul. Kapitańskiej w Gdyni-Chylonii. Zaraz po zranieniu, kobieta zauważyła, skąd oddano strzał i powiadomiła policję. Mundurowi z Gdyni Chyloni wspólnie z kryminalnymi z gdyńskiej Komendy we wskazanym mieszkaniu zatrzymali 16 – letniego sprawcę zranienia. Zabezpieczyli broń, z której chłopak strzelił do poszkodowanej. Broń trafi do badań, natomiast nieletni na noc został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka. W trakcie przesłuchania 16 -latek przyznał się do popełnionego czynu.

W piątek Sąd Rodzinny zadecyduje o dalszym losie chłopca. Na szczęście, zraniona kobieta nie odniosła poważnych obrażeń, choć do tragedii było bardzo blisko – śrut utkwił kilka centymetrów od skroni. Policjanci ostrzegają przed nieodpowiedzialną zabawą z bronią pneumatyczną. Strzelanie powinno odbywać się tylko pod opieką osób dorosłych, w miejscach ustronnych, ponieważ śrut wystrzelony z wiatrówki, może spowodować u człowieka poważne obrażenia włącznie ze skutkiem śmiertelnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.