www.gosirgdynia.pl

W najważniejszej imprezie sportowej na świecie weźmie udział Gdynianin Marcin Chabowski. Na maratonie w Düsseldorfie Chabowski dobiegł jako czwarty, tym samym ustanowił swój rekord życiowy i zapewnił sobie start w Igrzyskach. Tegoroczne XXX Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Londynie.

www.gosirgdynia.pl

 Marcin Chabowski zawodnik WKS Flota Gdynia z czasem 2:10:07 zajął czwarte miejsce w maratonie w Düsseldorfie. Polak linię mety minął jako czwarty ustanawiając wynikiem 2:10:07 rekord życiowy – tym samym zapewniając sobie start w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie na dystansie maratońskim. Warto wspomnieć, że rezultat zawodnika Floty Gdynia jest lepszy od minimum PZLA na igrzyska w Londynie wynoszącego 2:10:30.

W wywiadzie przeprowadzonym z Piotrem Suchenią dla Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Marcin Chabowski opowiedział między innymi o swoich treningach – Biegałem około 200km tygodniowo przez okres 3 miesięcy, bo tyle trwały moje bezpośrednie przygotowania do maratonu w Dusseldorfie. Raz w tygodniu biegałem sporo biegów długich 30-32km, do tego oczywiście realizowany był trening tempowy, który przygotowywał mnie do utrzymania zakładanej maratońskiej prędkości. Mój trening po nawiązaniu współpracy z nowym trenerem zasadniczo się zmienił. Realizowałem wiele biegów ze zmienną prędkością z aktywnymi przerwami między odcinkami.

www.gosirgdynia.pl

Zapytany o samopoczucie po zwycięstwie w Niemczech i emocjach przed startem w Londynie Gdynianin odpowiedział – Cieszę się, że będę reprezentantem kraju na najważniejszej imprezie sportowej globu. Jednak moje emocje już opadły i teraz skupiam się na jak najlepszym przygotowaniu do startu w Londynie. Lekka presja jest, ale to taka zdrowa presja motywująca do pracy oraz przypominająca o zadaniu jakie mam do wykonaniu na maratonie Olimpijskim. Marcin Chabowski będzie reprezentantem Polski w Igrzyskach, ale i dla wielu dumą miasta Gdyni.

 Marcin Chabowski będzie gościem specjalnym Biegu Europejskiego, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Z pewnością będzie czas na autografy i zdjęcia z przyszłym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.