fot. "Ogród" 2011/www.ogrod-gdynia.pl

W dniach 11-13 maja (piątek-niedziela), w godz. 10.00-19.00, odbędzie się kolejna edycja imprezy pod nazwą „Ogród” – wystawa, kiermasz i piknik w gdyńskim Parku Kolibki. Około 100 wystawców przyjedzie z całej Polski.

fot. "Ogród" 2011/www.ogrod-gdynia.pl

Wzdłuż alei spacerowej parku, na trzech polanach, zobaczyć będzie można projekty ogrodów z interesującymi, rzadkimi roślinami. Na licznych stoiskach handlowych zakupić będzie można m.in.: kwiaty rabatowe i balkonowe, drzewa oraz krzewy owocowe i ozdobne. Około 100 wystawców: producentów, szkółkarzy i ogrodników przyjedzie do Gdyni z całego kraju.

 Imprezie towarzyszyć będą koncerty. Codziennie w godz. 12.00-15.00 zagrają muzycy Gdańskiej Kapeli Ogrodowej. „Ogród” to także piknik rodzinny. Dzieci będą mogły przejechać się na kucykach. Przygotowano dla nich także plac zabaw: zjeżdżalnie, trampolinę, tory przeszkód, samochodziki. Atrakcją tegorocznej edycji imprezy będzie wystawa sprzętów i narzędzi pracy, których używano w gospodarstwach na terenie Kaszub i Kociewia na przełomie XIX i XX w. To tylko część bogatej kolekcji Jerzego Zająca.

 Dla dzieci i dorosłych przygotowano interesujące warsztaty – „akademię rękodzieła w plenerze”, między innymi warsztaty garncarskie, florystyczne czy zdobienia przedmiotów techniką decoupage. Atmosferę pikniku podkreśli zaplecze gastronomiczne – dania z grilla, ale również szlachetne sery, swojskie wędliny, pieczywo, miody, wina.

fot. "Ogród" 2011/www.ogrod-gdynia.pl

 Dojazd od strony Gdyni: trolejbusy linii 21 i 31 oraz autobus linii S (przystanek na wysokości krytego parkingu C.H. „Klif” vis a vis wjazdu do Parku Kolibki), trolejbus linii 26 (przystanek przy C. H. „Klif”), SKM (stacja Gdynia Orłowo); od strony Sopotu: trolejbusy linii 21 i 31 oraz autobus linii S (przystanek przy Parku Kolibki), SKM. Trolejbus linii 21 w niedzielę (13 maja) kursować będzie jak w pozostałe dni tygodnia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.