www.gosirgdynia.pl

W Gdyni w dniach 9-12 maja odbędą się XX Igrzyska Miast Bliźniaczych. Uczestniczyć w rozgrywkach będą sportowcy z Europy. Ceremonia otwarcia odbędzie się w czwartek (10 maja) o godz. 9.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej. Zawody zwieńczy Bieg Europejski (sobota, 12 maja).

www.gosirgdynia.pl

W Igrzyskach uczestniczyć będzie ponad 200 sportowców z Gdyni i pięciu miast bliźniaczych: Kaliningradu (Federacja Rosyjska), Karlskrony (Szwecja), Kilonii (Niemcy), Kłajpedy (Litwa), Liepaji (Łotwa). Młodzież, w wieku do 15 lat, rywalizować będzie w piłce nożnej, siatkówce, biegach na orientację, halowej lekkiej atletyce. Konkurencje odbędą się w obiektach GOSiR-u.

 W sobotę (12 maja) zawody zwieńczy Bieg Europejski. Jako pierwsi o godz. 10.00 wystartują uczestnicy Marszu Europejskiego, czyli marszem „nornic walking” . Po nich na trasę wyruszą uczniowie szkół podstawowych (godz. 11.00, dystans – 1 km), gimnazjalnych (godz. 11.30, dystans – 2 km) i ponadgimnazjalnych (godz. 12.00, dystans – 3 km).

 O godz. 13.00 w biegu głównym wystartuje prawie 2 tys. zawodników. Zmierzą się na trasie o długości 10 km. Od 18 kwietnia wyznaczona w Gdyni trasa biegu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trasa składająca się z dwóch pętli po 5km, prowadzi Skwerem Kościuszki, ulicą Świętojańską, aleją marszałka Józefa Piłsudskiego i Bulwarem Nadmorskim.

Centrum zawodów oraz start i meta usytuowane będą naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego (al. Jana Pawła II). Zapisy do biegu głównego zostały zakończone. Do Marszu Europejskiego zgłaszać można się do 10 maja do godz. 22.00, a także dniu imprezy w biurze zawodów w godz. 8.00-9.45.

mat.prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.