mat. prasowe

Idea nieodpłatnego przekazywania książek zawędrowała do gdyńskiej uczelni, obejmuje każdego kto chce z niej skorzystać. W WSAiB można zostawić przeczytaną książkę i wziąć inną, a następnie z powrotem ją wymienić.

mat. prasowe

Bookcrossing (inaczej krążenie książek) to zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu. Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni włącza się w akcję bezpłatnej wymiany książek. Akcja zainicjowana została w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek (8-15 maja 2012 r).

Jak to wygląda w praktyce? Wystarczy przynieść książki do Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, ul. Kielecka 7, znaleźć na 2-gim piętrze pod zegarem przy windzie szafę bookcrossingową. Na okładce swojej książki nakleić nalepkę z symbolem bookcrossingu (pudełeczko z naklejkami na jednej z półek) i zostawić książkę na regale. A może wśród książek uwolnionych przez innych znajdziesz coś, co Cię zainteresuje? Weź ze sobą, przeczytaj i znów uwolnij!

Idea bookcrossingu narodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i bardzo szybko swoim zasięgiem objęła cały świat. Teraz także na terenie Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni można wziąć udział w akcji bookcrossingu.

Symboliczne otwarcie szafy bookcrossingowej w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni (na II piętrze obok windy) odbędzie się w poniedziałek 7 maja 2012 r. o godz. 14.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.