mat. prasowe

Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych są imprezą, która w tym roku po raz pierwszy zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.

mat. prasowe

– W Lęborku będziemy mogli obejrzeć 5 z 13 filmów startujących w konkursie głównym – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Z pięciu filmów jeden nie wszedł jeszcze do kin, tak więc będzie to okazja do przedpremierowego zapoznania się z tym obrazem. Dla naszego kina to ogromne wyróżnienie, że staliśmy się częścią najważniejszego polskiego festiwalu filmowego.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to największa impreza filmowa w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą w Gdyni najnowsze polskie filmy. Festiwal w Gdyni to przede wszystkim wizytówka polskiego kina – najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy i najgorętsze tematy.

Seanse festiwalowe w Lęborku będą odbywały się w tym samym czasie, co w Gdyni, czyli od 8 do 12 maja. Równolegle z pokazami festiwalowymi we „Fregacie” już po raz drugi będzie można skorzystać z bezpłatnego przeglądu filmów dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Gdynia Dzieciom”.

Bilety na filmy festiwalowe będą dostępne w cenie 12 złotych. Rezerwacje są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15 pod numerem telefonu 59 8622-530.

Festiwalowe pokazy we „Fregacie”

Wtorek, 8.05.2012

20:00 – Baby są jakieś inne

Środa, 9.05.2012

20:00 – W ciemności

Czwartek, 10.05.2012

20:00 – Supermarket – PRAPREMIERA w ramach 37. Gdynia Film Festival

Piątek, 11.05.2012

18:00 – 80 Milionów

Sobota, 12.05.2012

18:00 – Sponsoring

Supermarket, reż. Maciej Żak/ Polska 2012 – PRAPREMIERA

„Supermarket” jest opowieścią o młodym chłopaku podejrzanym o dokonanie poważnego przestępstwa na terenie dużego sklepu w pewien szczególny wieczór. Aresztowany zostaje oddany na obserwację psychiatryczną. Dopiero tam opowiada, co się tak naprawdę wydarzyło w sylwestrową noc oraz pierwszych godzinach Nowego Roku.

W ciemności, dramat, Niemcy, Kanada, Polska, 2011, 145 min

Jest to historia rozgrywająca się w czasie drugiej wojny światowej w Polsce. Jej bohaterem jest Leopold Socha, zatwardziały złodziej, który zmienia się z drobnego, dbającego o własne interesy przestępcy w odważnego bohatera ryzykującego życie własne oraz swojej rodziny ukrywając grupę Żydów w kanałach kanalizacyjnych.

80 Milionów, sensacja/historyczny, Polska, 2011, 105 min

Dolny Śląsk, jesień 1981 roku. Po serii prowokacji SB, konfrontacja opozycji z komunistami wydaje się nieunikniona. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, młodzi działacze Solidarności postanawiają zagrać va banque i organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani duchowni i… cinkciarze. Każda ze stron ma asy w rękawie.

Baby są jakieś inne, czarna komedia, Polska, 2011

Dwóch prawdziwych facetów, których połączyła ekscytująca nocna wyprawa, stawia czoło zmasowanemu atakowi perfidnych przedstawicielek płci przeciwnej i rozprawia się ze wszystkimi okowami męskiej swobody w sfeminizowanym świecie.

Sponsoring, dramat, Francja, Polska, Niemcy, 2011, 100 min

Anna, dziennikarka luksusowego magazynu dla kobiet, przygotowuje artykuł na temat sponsoringu. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie call girls – Charlotte oraz Alicję. Dziewczyny wprowadzają ją w świat płatnej miłości, ku zaskoczeniu Anny – wyjątkowo pociągający i odkrywający przed nią oblicze jej własnego związku. Seks, pieniądze, mężczyźni i miłość już nigdy nie będą dla niej tym samym…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.