fot. GK

Pod Obeliskiem Niepodległości w Lęborku odbyły się tradycyjne uroczystości z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przy pięknej pogodzie kilkuset mieszkańców uczciło chwalebne wydarzenie z polskiej historii.

fot. GK

Wcześniej mieszkańcy, władze samorządowe, przedstawiciele instytucji i szkół, wzięli udział w mszy świętej w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku z udziałem księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Pochód z Orkiestrą Dętą „Ziemia Lęborska” na czele przeszedł z kościoła pod obelisk.

Mieszkańcy obejrzeli występ okolicznościowy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lęborku, odczytany został także apel pamięci i oddano salwę honorową.

Wiązanki kwiatów pod Obeliskiem złożyli: senator Kazimierz Kleina, władze samorządowe miasta na czele z Burmistrzem Witoldem Namyślaniem oraz powiatu na czele ze Starostą Wiktorem Tyburskim, władze Gminy Nowa Wieś Lęborska na czele z wójtem Ryszardem Wittke, delegacje kombatantów, organizacji pozarządowych, partii politycznych, lęborskich instytucji, szkół i przedszkoli, służb mundurowych i ratowniczych, rzemieślnicy, harcerze oraz mieszkańcy.

Po oficjalnych uroczystościach uczestnicy przeszli na Festyn Rodzinny, który odbył się w parku za Starostwem Powiatowym.

Galeria

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.