www.przedszkole46.pl

W piątek 27 kwietnia w przedszkolu samorządowym nr 46 na Pustkach Cisowskich w Gdyni, od samego rana trwała skoordynowana akcja wszystkich służb Zintegrowanego Systemu Ratowniczego w związku z  zatruciem pokarmowym dzieci i personelu tej placówki.

www.przedszkole46.pl

W piątek w gdyńskim przedszkolu doszło do nagłego zachorowaniu 51 osób (42 dzieci i 9 dorosłych). Pierwsze objawy zatrucia odnotowano w piątek, tuż po śniadaniu w przedszkolu. Zachorowały zarówno osoby, które jadły w ten dzień śniadanie, jak i te, które go nie jadły. Inspektorzy San Epid pobrali próbki żywności do badań. Straż Pożarna dokonała inspekcji pomieszczeń pod kątem ew. zakażenia chemicznego. Na miejscu zdarzenia przybyli lekarze, pielęgniarki, Policja, Straż Miejska. Również do przedszkola przyjechała wiceprezydent Miasta Ewa Łowkiel. Wszystkie osoby zostały w piątek hospitalizowane łącznie do 5 szpitali w Wejherowie, Gdyni i Gdańsku.

W niedzielę Lekarz Koordynator z Wojewódzkiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego poinformował, że większość osób, hospitalizowanych w piątek, w związku z nagłym zachorowaniem – została wypisana ze szpitali. Pozostałe będą mogły również wkrótce opuścić placówki medyczne. Nie ma  nowych przypadków zachorowania. W dalszym ciągu prowadzone są badania sprawdzające przyczynę zatrucia dzieci oraz personelu przedszkola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.