fot. GK

Od 24 kwietnia br. trwają badania archeologiczne w kwartale dawnej zabudowy pomiędzy Placem Pokoju a ul. Młynarską w centrum Lęborka. To niezbędne, ponieważ w przyszłości po sprzedaży przez urząd miejski działek, powstaną tu nowe zabudowania.

fot. GK

– Rejon ten znajduje się w granicach dawnego miasta lokacyjnego, stąd konieczność przeprowadzenia takich badań – tłumaczą urzędnicy z ratusza. W kwartale wydzielonych zostało 10 nieruchomości gruntowych przeznaczonych po przebadaniu archeologicznym do sprzedaży i zabudowy.

Prace archeologiczne wykonuje Firma Archeologiczna „ARTEFAKT” Krzysztof Błaszczyk z Radomska, a na obecnym etapie obejmują one tylko część kwartału – fragment graniczący z Pl. Pokoju i ul. Armii Krajowej. Do końca maja 2012r., dokonana zostanie kwerenda historyczna oraz przebadana ½ wyznaczonej powierzchni (ok. 400 m kw.).

W II etapie, do października br., przebadana zostanie pozostała część wyznaczonego terenu, a do kwietnia 2013r. firma opracuje sprawozdanie z przeprowadzonych prac archeologicznych.

Galeria

fot. GK

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.