Członkowie zarządu komitetu odwiedzili Mławę, gdzie pomnik papieża już powstał. / fot. jp2.lebork.pl

W Lęborku rozpoczęła się największa w historii miasta publiczna zbiórka pieniędzy. Społeczny Komitet Budowy Pomnika Papieża Jana Pawła II planuje zebrać do końca 2013r. prawie 200 tysięcy złotych.

Członkowie zarządu komitetu odwiedzili Mławę, gdzie pomnik papieża już powstał. / fot. jp2.lebork.pl

Komitet budowy pomnika w obecnym składzie powstał 27 lutego 2012r. Do dziś zrzesza kilkudziesięciu mieszkańców miasta, którzy chcą aktywnie przyczynić się do budowy monumentu. Jak podkreślają członkowie zarządu komitetu, jest to inicjatywa ponad podziałami, w której udział biorą osoby o różnych poglądach politycznych. Celem jest stworzenie pomnika papieża w Lęborku.

Postać Jana Pawła II o wysokości ok. 3,5 metra stanie obok Ronda Jana Pawła II w Lęborku. Będzie wykonana z brązu i posadowiona na niewielkim cokole. Specjalnie zaprojektowany zostanie także teren otaczający rzeźbę, tak aby całość tworzyła harmonijną wizję twórcy projektu – lęborskiego artysty Tomasza Sobisza. Koszty stworzenia dzieła są ogromne, sam projekt to niemal 50 tysięcy złotych, odlew z brązu może kosztować nawet 90 tysięcy złotych.

mat. prasowe

Cegiełki o nominałach 20zł, 50zł, 100zł, 200zł, 500zł można kupić od wolontariuszy ‐ członków Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Jana Pawła II w Lęborku, oraz w Punktach Dystrybucji Cegiełek. Dostępne są także cegiełki o nominałach 1000zł oraz 5000zł. Wolontariuszy poznamy po identyfikatorach ze zdjęciem i pieczątką Komitetu. – To bardzo ważne, aby zwracać uwagę na autentyczność identyfikatorów oraz cegiełek. Wzory oraz szczegóły ich wykonania można znaleźć w Internecie, jest tam także imienna lista wolontariuszy – informuje Krzysztof Siwka, odpowiedzialny w Komitecie za sprawy organizacyjne.

Ofiarodawcy zostaną uhonorowani wpisem do Księgi Darczyńców, która udostępniona będzie na stronie internetowej www.jp2.lebork.pl i będzie na bieżąco aktualizowana, a na koniec wydrukowana w dwóch egzemplarzach. Pierwszy egzemplarz zostanie wmurowany wraz z kamieniem węgielnym pod pomnikiem, a drugi zachowany dla przyszłych pokoleń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.