mat. prasowe

W tym roku przypada 80 rocznica powstania harcerstwa w Rumi. Z tej okazji organizowany jest w dniach 21-22 kwietnia Rajd Hufca, w którym udział zadeklarowało ponad 120 osób.

mat. prasowe

Trazydziesty dziewiąty Rajd Hufca ZHP Rumia rozpocznie obchody przypadającej w tym roku 80 Rocznicy Powstania Harcerstwa w Rumi. Na tegoroczny Rajd Hufca zgłosiło się ponad 120 zuchów, harcerzy oraz instruktorów hufca. Dzieci z Redy i Rumi wezmą udział w rajdzie już po raz 39. – W tym roku rozpoczniemy uroczystym apelem pod pomnikiem harcerzy na ul. Żwirki i Wigury w Rumi, po apelu harcerze wyruszą na trasę z Rumi, przez Góre Markowca, lasem w okolicach ul. Cegielnianej i Leśnej, potem Reda i powrót do Rumi na ognisko – informuje komendantka XXXIX Rajdu Hufca ZHP Rumia, pwd. Aleksandra Piotrowska.

Na wyznaczonej trasie będą punkty kontrolne z pioneirki obozowej gdzie trzeba będzie ugotować posiłek na ognisku. Przeprowadzony zostanie quiz z historii Hufca w Rumi, bieg na orientacje, odwiedziny na Kopcu Ducha Puszczy, Strzelnica. Ponadto pokazy pierwszej pomoc oraz punkt militarny. W centrum miasta Rumi przy parkingu ( skrzyżowanie Dąbrowskiego i Starowiejskiej) zlokalizowany zostanie bardzo ciekawy punkt pierwszej pomocy. – Każdy z przechodniów będzie mógł wziąć udział w pokazach strażackich i medycznych, obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, potrenować na manekinie sztuczne oddychanie i masaż serca oraz skorzystać z punktu pomiaru ciśnienia i pomiaru poziomu cukru, oczywiście bezpłatnie – komentuje Piotrowska. Dwu dniowy rajd harcerze zakończą na terenie Domu Kultury w Rumi ogniskiem z grochówką i śpiewami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.