Fot. GK

Minister Rolnictwa uznał strategię rozwoju Lokalnej Grupy Rybackiej z Władysławowa za najlepszą w kraju. Stowarzyszenie Północnokaszubska LGR otrzymała na rozwój obszarów rybackich 70 mln złotych.  

Fot. GK

Na 61 złożonych wniosków przez Lokalne Grupy Rybackie z całej Polski,  Stowarzyszenie Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka we Władysławowie zdobyło czwarte miejsce, a w konkurencji Lokalnych Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich – pierwsze miejsce w kraju. Projekt z Władysławowa uzyskał maksymalną liczbę punktów.  

– Taka wysoka lokata jest wynikiem pracy włożonej na szkoleniach oraz spotkań z mieszkańcami gmin, na których zbieraliśmy ankiety z pomysłami – informuje  Zbigniew Chmaruk, prezes zarządu PLGR. – Na realizację Strategii przyznano nam kwotę prawie 70 mln złotych – jest to największa kwota przyznana dla Lokalnych Grup Rybackich. Obecnie przystępujemy do organizowania Biura Stowarzyszenia – dodaje prezes.  

Wybrana przez Ministra Rolnictwa  do realizacji  Lokalna Strategia Rozwoju Obszarów Rybackich  obejmuje  Puck , Jastarnię, Hel, Władysławowo  oraz gminy: Puck, Wejherowo, Krokowa i Kosakowo. PLGR planuje rozpoczęcie  konkursów w I półroczu 2011 r.  – Mam nadzieję, że mieszkańcy obszaru będą składać wnioski i wykorzystają w 100% przyznaną nam kwotę – mówi Z. Chmaruk.

Pieniądze z unijnych dotacji mają być przeznaczone na rozwój regionu, np. na dofinansowanie inwestycji rybaków i hodowców ryb.

3 KOMENTARZE

  1. Ciekawe skąd jest decydujący o tym v-ce minister Rolnictwa ( dla ułatwienia ksywa- Gruby) !może z Krokowej?
    Róbcie tak dalej a ktoś będzie siedzieć!!

  2. Wiadomo, że P. mógł mieć na to wpływ. Nikt nie ma chyba wątpliwości. Ale pytanie jak rozdadzą te srodki i komu?

  3. złóż wniosek to się dowiesz:) Przedsiębiorczy i pomysłowi – pióra w dłoń. Pokażcie że nie tylko Gdynia umie rozwijac przedsiebiorczość wśród mieszkańców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.