fot. GK

W najbliższą niedzielę, 15 kwietnia 2012 r. odwiedzi Gdynię kolorowy autobus Polskiej Organizacji Turystycznej, który przewiezie wszystkich chętnych po dzielnicach Gdyni odkrywając zapomniane historie.

fot. GK

Wycieczka po szlakach gdyńskich legend to element Targów Turystycznych organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Z pokładu autobusu pasażerowie będą mogli podziwiać elementy dwóch efektownych gdyńskich projektów turystycznych: legend gdyńskiej historii – modernizmu i dziedzictwa morskiego. – W programie odwiedziny miejsc znanych i mniej popularnych, wszystko z fachowym komentarzem, barwną narracją, anegdotą. Przewidziano również konkursy z nagrodami, okolicznościowe pamiątki, materiały promocyjne. Nie zabraknie pamiątkowych zdjęć oraz szansy na przedstawienie własnego, emocjonalnego bagażu przeżyć i wspomnień związanego z Gdynią – informuje Jacek Debis z Agencji Rozwoju Gdyni. Kolorowy autobus będzie czekał na chętnych 15 kwietnia o godz. 10.00 na parkingu przed Urzędem Miasta. Zabierze 50 pierwszych osób. Podróż będzie bezpłatna.

Trzygodzinna wycieczka prowadzić będzie dzielnicami: Grabówek, Oksywie, Śródmieście, Kamienna Góra. Autobus zatrzymywać się będzie na następujących przystankach:

– godz. 10.00 – Urząd Miejski w Gdyni (zbiórka od godz. 9.45);

– godz. 10.15 – I przystanek – Gdynia Grabówek kompleks modernistycznych budynków Obozu Emigracyjnego;

– godz. 10.40 – II przystanek – Gdynia Oksywie – kościół św. Archanioła;

– godz. 11.10 – III przystanek – Zabytkowy zespół budynków Dowództwa Floty, obecnie Komenda Portu Wojennego w Gdyni;

– godz. 11.35 – IV przystanek – modernistyczny kościół garnizonowy MW proj. prof. Mariana Lalewicza;

– godz. 11.55 – V przystanek – Gdynia PORT (zabytkowa architektura portu oraz historia budowy Portu);

– godz. 12.20 – VI przystanek – Gdynia Śródmieście – przejazd autokarem przez zabytkowe Śródmieście, w tym Skwer Kościuszki, Molo Południowe, a także wjazd na Kamienną Górę, pętla wokół Śródmieścia Gdyni;

– godz. 13.00 – VII przystanek – Gdynia Wzgórze – przy zespole budynków Zakonu Franciszkanów.

Zainteresowani będą mogli dojechać kolorowym autobusem aż na Gdańskie Targi Turystyczne, które odbywają się w obiektach MTG w Oliwie przy ul. Beniowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.