mat. prasowe

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne wydarzenie dla miłośników ambitnych dźwięków. 22 kwietnia 2012 roku na scenie przy ulicy Gdańskiej 12 zaprezentuje się Maciej Fortuna Trio. 

mat. prasowe

Jest to grupa, której lideruje trębacz Maciej Fortuna. Razem z nim zagra światowej sławy amerykański perkusista Frank Parker i jeden z najznakomitszych polskich kontrabasistów – Piotr Lemańczyk.

– To już kolejna możliwość usłyszenia i zobaczenia w Lęborku muzyków z najwyższej, nie tylko krajowej półki – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Maciej Fortuna to jeden z najzdolniejszych trębaczy jazzowych w Polsce. Razem z nim zagrają dwaj doświadczeni muzycy, w tym Frank Parker, sławny amerykański perkusista. Po raz kolejny lęborczanie będą mogli u siebie posłuchać jazzu na najwyższym poziomie.

Maciej Fortuna to trębacz, kompozytor, aranżer, dwukrotny laureat Jazz Top 2010 i 2011 w kategorii „Nowa Nadzieja” wg ankiety czytelników czasopisma Jazz Forum, do współpracy przy realizacji niniejszego projektu Maciej Fortuna zaprosił doświadczonych muzyków: jednego z najznakomitszych polskich kontrabasistów – Piotra Lemańczyka oraz światowej sławy amerykańskiego perkusistę – Franka Parkera. W dniu 8 stycznia 2012 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu Maciej Fortuna Trio – „Solar Ring”. Muzyka Trio Macieja Fortuny to przede wszystkim ogrom niczym nieposkromionej energii, wyzwolonej siły i radości współtworzenia. W każdej nucie słychać świetny warsztat muzyków oraz ich doskonałe wzajemne rozumienie siebie. W ich muzyce można odnaleźć wszystko to, co decyduje o wyjątkowości i mocy jazzu. Kompozycje, które w większości stworzył Maciej Fortuna to zapadające w pamięć linie melodyczne, przy czym są one na tyle przestrzenne, że pozostawiają miejsce na rozbudowane improwizacje. To dzięki temu każdy koncert w wykonaniu zespołu jest unikatowy i niepowtarzalny.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia 2012 roku. Początek o godzinie 20.00. Bilety w cenie 20 złotych w sprzedaży pojawią się w 2 marca. Wejściówki będzie można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy alei Niepodległości 6 oraz w kasie kina przy Gdańskiej 12. Zachęcamy do wcześniejszego nabywania biletów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.