fot. SG Łeba

Zespół Społecznych Szkół Ponadgimnazjalnych im. Noblistów Polskich w Łebie w bieżącym roku szkolnym nawiązał ścisłą współpracę z Placówką Straży Granicznej w Łebie. Pojawił się plan utworzenia od roku szkolnego 2012/2013 klasy o profilu Straż Graniczna.

fot. SG Łeba

Przeprowadzone przez dyrektor szkół w Łebie Małgorzatę Korszlę i komendanta Placówki SG w Łebie p. pułkownika Krzysztofa Maluchnika rozmowy wskazują na możliwość szerokiej współpracy w dziedzinie edukacyjnej.

– Ukończenie naszego liceum o profilu Straż Graniczna to przygotowanie do zadań rekrutacyjnych stawianych kandydatom do służb mundurowych. Rozpoczęliśmy już rekrutację do pierwszych klas – informuje dyrektor Małgorzata Korszla.

Przewidziane są do realizacji przedmioty związane z profilem, które prowadzić będą funkcjonariusze SG. Ponadto w zakresie rozszerzonym będą prowadzone lekcje języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz elementy musztry, które wprowadzone zostaną do treści programowych edukacji dla bezpieczeństwa oraz na dodatkowej godzinie wychowania fizycznego.

1 KOMENTARZ

  1. W Żukowie powstała klasa o profilu straży granicznej. Nowy pomysł dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego w Żukowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.