www.sydfield.com

Jak napisać dobry scenariusz podpowie podczas dwóch sesji wykładowych, „największy guru scenarzystów” jak nazywa go CNN Syd Field. W ciągu trwania 37. Gdynia Film Festival (Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych) odbędzie się czterogodzinny kurs scenariuszowy. Zapisy do 15 kwietnia.

www.sydfield.com

Kurs scenariuszowy z Sydem Fieldem podczas 37. Festiwalu w Gdyni będzie okazją poznania technika tworzenia scenariusza. Wiedzę swoją i doświadczenie wyłoży legendarny teoretyk i konsultant scenariuszowy, który na przełomie lat 70. i 80. skodyfikował teorię trzyaktowej struktury scenariusza filmowego. Jego podejście zrewolucjonizowało sposób myślenia o scenariuszu filmowym i na kolejne dekady stało się zasadniczym punktem odniesienia zarówno dla praktyków jak i teoretyków scenopisarstwa. Wśród wydanych przez niego książek, nazywanych „bibliami scenarzystów”, są takie pozycje jak „The Screenwriter’s Notebook”, czy „Screenplay”. Przetłumaczono je na 19 języków (również na jęz. polski), a ich światowa sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy.

Syd Field jest od lat konsultantem scenariuszowym takich studiów filmowych, jak 20th Century Fox, Disney, czy Universal. Od lat prowadzi także wykłady, warsztaty scenariuszowe oraz kursy. Hollywood Reporter nazywa go „najbardziej wziętym nauczycielem scenopisarstwa na świecie”. W tym roku, podczas Gdynia Film Festival poprowadzi dwudniowy kurs scenariuszowy podczas którego opowie m.in. o kreowaniu postaci filmowych, planowaniu punktów zwrotnych fabuły oraz o definiowaniu bohaterów filmowych poprzez akcję. Zagadnienia, które zostaną poruszone na kursie to między innymi: rozplanowanie fabuły, efektywny zwrot akcji, skuteczny dialog, pierwszych 10 stron scenariusza i na koniec jak to zebrać w jedną całość.

Zajęcia będą zawierać półgodzinną sesję podczas której Syd Field odpowie na pytania uczestników kursu. Wykłady prowadzone będę w języku angielskim (z symultanicznym tłumaczeniem na język polski). Miejscem prowadzonego kursu będzie Multikino w gdyńskim Gemini.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.