fot. GK

2 kwietnia mieszkańcy Lęborka oraz kibice Pogoni Lębork uczcili siódmą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Kilkadziesiąt osób spotkało się pod obeliskiem papieża przy rondzie jego imienia, by zapalić znicze i zmówić modlitwę.

fot. GK

W mieście nie zaplanowano tego dnia oficjalnych uroczystości. Wśród osób, które przyszły późnym wieczorem pod papieski obelisk, była spora grupa sympatyków lęborskiej Pogoni. Dokładnie o godzinie 21:37 kibice odpalili race i minutą ciszy oddano hołd pamięci Ojca Świętego. Później wspólnie zmówiono modlitwę i odśpiewano ukochaną pieśń Karola Wojtyły „Barkę”.

– Papież tak jak my, był wielkim fanem piłki nożnej. W ten skromny sposób oddajemy mu hołd i chcemy pokazać, że pamiętamy jak wiele dobrego zrobił dla Polski – powiedział Łukasz Hrycyk, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lębork.

W całym kraju odbyły się dzisiaj czuwania modlitewne oraz marsze pamięci. Największe obchody rocznicowe zorganizowano w Warszawie. Polskiego papieża wspominał w Watykanie jego następca Benedykt XVI.

Galeria

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.