mat. prasowe/strefa i plaża dla psów

Otwarcie specjalnej strefy dla psów na plaży nieopodal gdyńskich Kolibek planowane jest w lipcu. Od tego roku wszystkie psy będą mogły spacerować po plaży – także latem!

mat. prasowe/strefa i plaża dla psów

Od 1 maja do 30 września każdego roku obowiązuje w Gdyni całkowity zakaz wprowadzania psów na plaże. Podczas ostatniej sesji (28 marca) radni zadecydowali jednak, że będzie to możliwe w wyznaczonych i dostosowanych miejscach, które pozwolą zwierzętom wyhasać się do woli, a zarazem będą na tyle odległe od ludzkich siedlisk, by nie przeszkadzały osobom, dla których sąsiedztwo psów mogłoby być uciążliwe. – Na razie dla psów zostanie wytyczony 100-metrowy odcinek plaży, na którym przez cały rok będą mogły biegać, kąpać się i bawić ze swoimi właścicielami. – zapowiadają urzędnicy z UM w Gdyni.

Na wysokości pomnika 2 Morskiego Pułku Strzelców w Kolibkach powstanie specjalna „Strefa dla psów”. Na ogrodzonym terenie znajdzie się sprzęt „agility”, by czworonogi mogły się wyhasać, a także ławki, dystrybutory z woreczkami na psie nieczystości oraz kosze na śmieci. Trafić tutaj nietrudno. W pobliżu znajdują się dwa przystanki ZKM-u.Obecnie trwają prace przygotowawcze. Za poszczególne zadania odpowiedzialne są: miejski ogrodnik, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni. Powstaje regulamin korzystania ze strefy i plaży, który zostanie uchwalony przez Radę Miasta.

 Pomysłodawczyniami projektu są gdyńskie radne: Beata Szadziul i Maja Wagner, które już myślą o kolejnych psich wybiegach. Odpowiednie miejsca mogłyby wskazać np. rady dzielnic.

 Projekt jest częścią gdyńskiego programu edukacyjno-informacyjnego „Pies w wielkim mieście”, realizowanego od 2009 r. W ramach akcji na terenie wszystkich dzielnic zamontowano w sumie ponad 200 dystrybutorów bezpłatnych torebek na psie nieczystości. Co roku Miasto zamawia 0,5 mln takich torebek. Psy mogą także rozładować swą energię i zacieśnić więzy z właścicielami podczas organizowanych dwa razy w roku „Psich fikołków”. Częścią programu są także identyfikatory, dzięki którym każdy zarejestrowany pies staje się obywatelem Gdyni.

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.