fot. Pogoń Lębork

Już pond miesiąc trwa głosowanie w plebiscycie Szkółki Nivea. Stawką konkursu, który mocno promowany jest w ogólnopolskich mediach i w którym uczestniczy obecnie 816 szkół i klubów z całej Polski, jest roczny patronat Akademii Ajaxu Amsterdam.

W przypadku Pogoni Lębork programem objętych zostanie ok. 60 zawodników w wieku 9-12 lat skupionych w trzech drużynach:

Junior D2 – rocznik 2000 (trener Andrzej Kaufmann)

Junior E – rocznik 2001/2002 (trener Andrzej Małecki)

Junior E – rocznik 2001/2002 (trener Rafał Bartoszek)

Na wyciągnięcie ręki możemy mieć profesjonalny program szkoleniowy Ajaxu, czterodniowe szkolenie dla naszych dwóch trenerów i pakiet sprzętu sportowego w tym 50 koszulek dla zawodników. W drugim etapie nasze drużyny mogą pojechać na duży ogólnopolski turniej Szkółek NIVEA. Jeżeli uda wprowadzić nam się elementy holenderskiej szkoły w Lęborku byłby to kolejny ważny krok dla naszego klubu. To także dla nas prestiż i impuls dla młodych zawodników, trenerów, rodziców do jeszcze większego zaangażowania się w proces szkolenia – mówi wiceprezes Zarządu Pogoni ds. piłki nożnej Marcin Gosz.

fot. Pogoń Lębork

Kolejne głosy młodzi piłkarze z Lęborka mogą zbierać już tylko przez miesiąc.

Pierwsza tura internetowego głosowania kończy się 6 maja. Jeżeli nasz klub znajdzie się w pierwszej „25” wchodzimy już wtedy do programu firmy NIVEA. Jeżeli będziemy sklasyfikowani niżej czekają nas kolejne tygodnie głosowania, które co dwa tygodnie wyłaniały będą 25 podmiotów z największa liczbą głosów (oddane głosy kumulują się) – wyjaśnia Janusz Pomorski z Zarządu piłkarskiej sekcji Pogoni. – Dziennie na Pogoń i na lęborskich młodych zawodników oddawanych jest aż 1500 głosów i liczba ta rośnie z dnia na dzień. Generalnie jest to „mordercze” głosowanie, które wymaga wielu poświęceń,  czasu i regularności. Na szczęście możemy liczyć na naszych kibiców, trenerów, zawodników i ich rodziców, którzy mocno zaangażowali się w głosowanie. Bardzo im za to dziękuję.

Obecnie klub Pogoń zgromadził 24.500 głosów (stan na 1 kwietnia 2012r. godz. 21) i klasyfikuje się „na krawędzi” czyli pomiędzy 23 a 27 lokatą (wyniki aktualizowane są co godzinę). Do głosowania zachęca akcja promocyjna pod hasłem „Głosuj dla chłopaków z Lęborka”.

Klub zrobił plakaty, ulotki i internetową podstronę na której zamieszczone są informacje nt. akcji www.pogon.lebork.pl/szkolkinivea. Agitacja także trwa na profilu Facebook www.facebook/pogonlebork.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.