www.wejherowo.pl

Więcej pieniędzy miasto przeznaczy na inwestycje w Wejherowskim Centrum Kultury. Większe nakłady przełożą się na zmiany technologiczne, m.in. zamiast kina analogowego powstanie nowoczesne kino w systemie 3D.

www.wejherowo.pl

Zwiększono wydatki o 1,4 mln zł na doposażenie obiektu nowego WCK w sprzęt do odtwarzania filmów 3D oraz koniecznego do tego nowoczesnego nagłośnienia. – Kwota, która zawarta była w umowie z wykonawcą opiewa na wyposażenie sali głównej i hallu, wyposażenie dalszych części obiektu, to zadanie miasta – mówi zastępca prezydenta Wejherowa Piotr Bochiński. – Konieczne jest zatem dostosowanie technologii do aktualnych wymagań. Jak podkreślił prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, będzie to wzbogacenie oferty wejherowskiego centrum kultury.

– Nie chcę, aby Wejherowo było kulturalną pustynią – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Obiekt, który powstaje z myślą o mieszkańcach, dzieciach i młodzieży, nie będzie działał dla zysku. Ta inwestycja ma służyć mieszkańcom, a nie na nich zarabiać. Jest to inwestowanie w młode pokolenie, które jest dla nas priorytetem – dodaje prezydent Wejherowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.