fot. KWP Gdańsk

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali w Gdańsku mężczyznę podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze. 28-latek, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, grożąc bronią próbował wyłudzić od niemieckiego przedsiębiorcy 500 tys. euro.

fot. KWP Gdańsk

Mężczyzna przebywał w domku działkowym na terenie Gdańska. Do ustalonego wcześniej miejsca wczesnym rankiem wkroczyli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Gdańsku i dokonali zatrzymania. Podejrzany nie stawiał oporu.

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości Republiki Federalnej Niemiec, miał wraz ze swoim kuzynem, dokonać włamania do mieszkania niemieckiego biznesmena i przy pomocy broni palnej próbować wymusić około pół miliona euro. Ofiara nie posiadała takiej kwoty, więc napastnicy opróżnili sejf, z którego ukradli 20 tys euro. Z łupem wrócili do Polski.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Gdańsku wczesnym rankiem weszli do jednego z domków działkowych na terenie Gdańska, gdzie zatrzymali 28-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

W najbliższym czasie mężczyzna prawdopodobnie zostanie przekazany stronie niemieckiej, gdzie będzie odpowiadał za popełnione przestępstwa. Polski kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo do 15 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.