fot. blog Kasi Tusk/www.makelifeeasier.pl

Katarzyna Tusk złożyła do sopockiej policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa stalkingu.   Córkę premiera  ktoś nęka, ale nie wiadomo czy są to natarczywe telefony, sms-y czy e-maile. Sprawą zajęła się policja.


fot. blog Kasi Tusk/www.makelifeeasier.pl

Nieoficjalne doniesienia portalu Gazeta.pl o złożeniu przez córkę premiera, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa stalkingu, potwierdziła prokuratura. – Na razie nie ma takiego postępowania w prokuraturze. Zawiadomienie o przestępstwie zostało złożone w komendzie policji w Sopocie – potwierdza prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Komentarza w tej sprawie odmawia policja. W Polskim prawie nękanie (ang. stalking) funkcjonuje od niedawna. Stalking polega najczęściej na celowym, uporczywym i długotrwałym działaniu skierowanym przeciwko danej osobie, którego celem jest upokorzenie i dezorganizacja jej życia.

Nękanie może polegać na wysyłaniu sms-ów, wykonywaniu głuchych telefonów, rozpowszechnieniu informacji z życia prywatnego lub zawodowego, publikowanie informacji w internecie, śledzenie, robienie zdjęć itp. Jeżeli sprawca uporczywie nęka inną osobę lub osoby jej najbliższe i wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.