mat. prasowe

Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego zaprasza w sobotę i niedzielę (31 marca – 1 kwietnia), w godz. 11.00-16.00, na weekend pt. „Wszystko płynie”.

mat. prasowe

W Akwarium Gdyńskim marzec jest miesiącem poświęconym Morzu Bałtyckiemu. Z kolei 1 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ptaków. Najbliższy weekend w gdyńskim „podwodnym ogrodzie zoologicznym” dotyczyć będzie zatem wody, ptaków Bałtyku, budzącej się do życia przyrody, a także mikroorganizmów Morza Bałtyckiego. W trakcie weekendowych wydarzeń na odwiedzających akwarium czeka małe laboratorium chemiczne, w którym będzie można dokonać oznaczeń zasolenia, odczynu, twardości ogólnej w wodzie bałtyckiej,a także w wodzie przyniesionej przez uczestników wydarzenia (z domu, okolicy).

Akwarium Gdyńskie

Ponadto na dostępnym stoisku mikroskopowym będzie można zaobserwować mikroorganizmy żyjące między innymi w Morzu Bałtyckim wraz z prezentacją siatki planktonowej. Wizyta w „podwodnym ogrodzie zoologicznym” będzie również świetną okazją do tworzenia dekoracji wiosennych – pisanek, kwiatów, girland. Dodatkowo odbędzie się prezentacja multimedialna, ilustrująca tradycje wiosenne z różnych stron Polski. Na odwiedzających czekać będzie również „Wiosenny kącik plastyczny”, czyli stoisko z kolorowankami dotyczącymi ptaków wybrzeża Morza Bałtyckiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.