www.gniewino.pl

Gmina Gniewino przypomina o zbliżających się Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Świadczą o tym nowe pojemniki na śmieci w kształcie piłki. Ogromnych piłek w gminie stanie sto.

www.gniewino.pl

W gminie Gniewino dopracowuje się każdy szczegół przed spodziewanym przybyciem gości na piłkarskie Mistrzostwa Europy EURO 2012. Nawet pojemniki na śmieci przybrały kształt piłki nożnej. – Na razie zainstalowaliśmy ponad trzydzieści pojemników w kształcie piłek – mówi Mirosław Trocki, z Urzędu Gminy Gniewino. – Docelowo, do końca kwietnia, będzie ich sto. Staną tam, gdzie były dotychczasowe pojemniki, czyli w każdej miejscowości w Gminie, a nawet kilka w miejscach, w których dotąd ich nie było. Śmietniki przystosowane są do segregacji śmieci: osobno na szkło i plastik. Dodatkowo w każdej miejscowości sołeckiej, obok pojemników w kształcie piłek, stanie pojemnik na zużyte baterie (12 szt. w całej gminie).

Na inwestycje nowych pojemników gmina uzyskała dofinansowanie ze środków UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”.

1 KOMENTARZ

  1. Śmietniki ładnie wyglądają ale są nie praktyczne ponieważ większe przedmioty (np. wiaderko) nie można do nich wkładać ponieważ otwory w pojemnikach są zbyt małe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.