fot. organizatorzy

Już od jutra, w dniach 19-20 maja odbędzie się w Lęborku II Kaszubski Rajd na Orientację „z Kompasem”. To ostatnia chwila, aby się zapisać. Warto spróbować, bo na najlepszych czekają nagrody ufundowane przez sponsorów.

fot. organizatorzy

Kaszubski Rajd na Orientację jest imprezą nocną, przeznaczoną dla piechurów oraz rowerzystów. Impreza polega na tym, aby posługując się kompasem oraz mapą, w jak najkrótszym czasie dotrzeć do określonych punktów kontrolnych, oznaczonych na mapie. Na każdej trasie zwycięża ten uczestnik, który pokona trasę w najkrótszym czasie i prawidłowo oznakuje kartę startową. Trasy Rajdu zostaną poprowadzone na południe od Lęborka w urozmaiconym morenami i licznymi jarami terenie.

– Biorąc pod uwagę opinie uczestników pierwszej edycji, wprowadzamy kilka modyfikacji. Tym razem będzie aż 5 tras do wyboru –  trzy piesze i dwie rowerowe – o różnym stopniu trudności, dostosowane do możliwości zarówno nowicjuszy, jak i „starych wyjadaczy” – mówią organizatorzy. – Oprócz dotychczasowych tras: zielonej, czerwonej i fioletowej, pojawi się także czarna – trudna trasa piesza o długości 0,5 maratonu – z punktami stowarzyszonymi oraz koniecznością przedzierania się przez trudniej dostępne miejsca. Wprowadzamy też krótszą i łatwiejszą trasę rowerową – żółtą – o długości 1,5 maratonu.

Poniżej warianty tras do wyboru podczas majowej edycji:

Trasy:

  • zielona:              Piesza – 0,5 maratonu – łatwa
  • czarna:              Piesza – 0,5 maratonu – trudna
  • czerwona:          Piesza – 1,5 maratonu – trudna
  • żółta:                 Rowerowa – 1,5 maratonu – łatwa
  • fioletowa:           Rowerowa – 3 maratony- trudna

Każdy z uczestników otrzyma kolorową mapę w skali 1:25 000 lub  1:50 000, w zależności od trasy. Na Rajdzie nie zabraknie oczywiście ogniska, jedzenia i picia oraz gitary i śpiewów. Przed startem na uczestników Rajdu będą czekały atrakcje towarzyszące – spotkanie z lęborskim bractwem rycerskim oraz film 3D o lokacji miasta.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej Rajdu: www.zKompasem.pl. Zapisy rozpoczną się 1 maja.

mat. prasowe

Patronat nad imprezą objęła Gazeta Kaszubska.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na II Kaszubski Rajd na Orientację!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.