www.kul.org.pl

Ponad siedem dni obcowania z językiem kaszubskim i kulturą Kaszub. Dla wszystkich miłośników regionu, Kaszubski Uniwersytet Ludowy organizuje warsztaty w okresie letnim.

www.kul.org.pl

Kaszubski Uniwersytet Ludowy zaprasza wszystkich miłośników Kaszub i języka kaszubskiego zainteresowanych tematyką kaszubską ze względów naukowych, edukacyjnych, rodzinnych, zawodowych itp. na spotkanie z językiem oraz kaszubską historią, literaturą, kulturą i współczesnym regionalizmem. Warsztaty odbędą się w dwóch edycjach: pierwsza od 2 do 11 lipca 2012r., druga w dniach 16 – 25 lipca 2012r. w ośrodku szkoleniowym Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego w Starbieninie k. Choczewa położonym na Pobrzeżu Kaszubskim, w odległości 90 km na północny zachód od Trójmiasta (w kierunku na Wejherowo).

Program obejmuje lektorat języka kaszubskiego (60 godzin) oraz dodatkowe zajęcia popołudniowe, w tym warsztat tańca, warsztaty garncarskie, projekcje filmów o Kaszubach, spotkania z kaszubskimi dziennikarzami, literatami oraz regionalistami, wycieczki z przewodnikami po najważniejszych muzeach regionu. Liczba miejsc jest ograniczona, w każdej edycji udział może wziąć 12 osób. Zgłoszenia chęci udziału w warsztatach należy przesyłać do 15 czerwca bieżącego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.